«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska Angliya Premer-ligasidagi «Fulxem»ga qarshi o‘yindagi hakamlik haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Pensionerlar» o‘z maydonida bo‘lib o‘tgan derbida 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Mareska «Fulxem»ning golining bekor qilinishi haqida shunday dedi: «Men bu vaziyatni bir necha bor ko‘rib chiqdim va aniq tushundimki, bu yerda qoidabuzarlik bo‘lgan.
Albatta, raqiblar boshqacha fikrda bo‘lishi mumkin. Ularning o‘yinchisi bizning futbolchimizga zarba bergani ko‘rinib turibdi, shuning uchun men uchun bu masala aniq».
Penalti haqida esa bosh murabbiy: «Men endi tushundim. Avvaliga ular «Fulxem» futbolchisining qo‘ldan o‘ynashini ko‘rib chiqayotgan deb o‘ylagan edim, ammo aslida bizning jamoamizga nisbatan qaror qabul qilingan ekan», dedi Mareska BBC Match of the Day dasturida.
Shuningdek, «Fulxem» jamoasi bosh murabbiyi Marku Silva hakamning bir nechta muhim qarorlariga norozi ekanini oldinroq bildirgan edi.

Mareska Fulxem выступил против отмены гола
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска высказался о судействе в матче Английской Премьер-лиги против «Фулхэма». Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Пенсионеры» одержали победу со счётом 2:0 в дерби, прошедшем на их поле. Мареска прокомментировал отмену гола «Фулхэма» следующим образом: «Я несколько раз пересматривал эту ситуацию и чётко понял, что здесь имело место нарушение правил.
Конечно, соперники могут иметь другое мнение. Видно, что их игрок нанес удар нашему футболисту, поэтому для меня этот вопрос однозначен».
Что касается пенальти, главный тренер сказал: «Теперь я понял. Сначала я думал, что они рассматривают игру рукой игрока «Фулхэма», но на самом деле решение было принято в отношении нашей команды», — заявил Мареска в программе BBC Match of the Day.
Ранее главный тренер «Фулхэма» Марку Силва выразил недовольство несколькими важными решениями судьи.