Nababkin: CSKA hozirgi mavsumda chempion bo‘lishi mumkin
CSKA jamoasining sobiq himoyachisi Kirill Nababkin jamoaning Rossiya chempionatidagi hozirgi mavsumdagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, CSKA mavsum boshidan yaxshi boshladi va qish fasliga kelib jamoaning chempionlik uchun asosli da’vogar ekanligini aniq baholash mumkin bo‘ladi. Nababkin “Sovetskiy sport” nashriga bergan intervyusida jamoaning hozirgi o‘yini yaxshi natijalar ko‘rsatib, chempionlik unvonini qo‘lga kiritish imkoniyati yuqori ekanini ta’kidladi.
Ekspert shuningdek, yangi bosh murabbiy Fabio Chelestinining kelishi bilan “armeyetslar” o‘yini sezilarli darajada yaxshilanganini bildirdi. Hozirda Moskva jamoasi Rossiya chempionati turnir jadvalida 14 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natija jamoaning mavsum davomida yuqori pog‘onalarga chiqishiga umid beradi. Jamoaning o‘yini va strategiyasi yangi murabbiy boshchiligida yanada rivojlanishi kutilmoqda.

Набабкин: ЦСКА может стать чемпионом в этом сезоне
Бывший защитник команды ЦСКА Кирилл Набабкин оценил возможности команды в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ЦСКА хорошо начал сезон, и к зимнему перерыву можно будет точно оценить, что команда является серьезным претендентом на чемпионство. В интервью изданию «Советский спорт» Набабкин подчеркнул, что нынешняя игра команды показывает хорошие результаты и высокую вероятность завоевания титула чемпиона.
Эксперт также отметил, что с приходом нового главного тренера Фабио Челестини игра «армейцев» значительно улучшилась. В настоящее время московская команда занимает второе место в турнирной таблице чемпионата России с 14 очками.
Этот результат вселяет надежду на то, что команда поднимется на высокие позиции в течение сезона. Ожидается дальнейшее развитие игры и стратегии команды под руководством нового тренера.