Ayaks Volendam maydonida hisobni tenglashtirdi
Erediviziya musobaqasining to‘rtinchi turida "Ayaks" jamoasi "Volendam" maydoniga safar qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida "Ayaks" to‘p nazoratida ustunlikka ega bo‘ldi, ammo bu ustunlik gol natijasiga to‘liq ta’sir ko‘rsatmadi. 16-daqiqada mezbonlar safidan Henkk Verman uzoqdan aniq zarba yo‘llab, jamoasini oldinga olib chiqdi.
Birinchi bo‘lim oxirida "Ayaks" burchak zarbasidan samarali foydalandi. Vaut Vegxorst to‘pni Ko Itakuruga uzatdi va u jarima maydonida aniq zarba bilan hisobni tenglashtirdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Antoni Deskott gol urishga yaqin bo‘ldi, ammo darvozabonning zo‘r harakati natijasida "Ayaks" mag‘lubiyatdan qutuldi. Ushbu durangdan so‘ng "Ayaks" 8 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi.
"Volendam" esa ketma-ket to‘rtinchi durangni qayd etib, 9-o‘rinda bormoqda. O‘yinning yakuniy hisobida "Volendam" va "Ayaks" 1:1 hisobida durang o‘ynashdi.
Uchrashuvda har ikki jamoa ham imkoniyatlarni boy bermaslikka harakat qildi, biroq gol soni kam bo‘ldi. Bu natija jamoalarning mavsum davomida raqobatbardoshligini ko‘rsatadi va keyingi turlarda yanada qiziqarli o‘yinlar bo‘lishiga umid uyg‘otadi.

Айакс сравнял счет на поле Волендома
В четвертом туре чемпионата Эредивизи команда «Аякс» отправилась в гости к «Волендаму». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи «Аякс» доминировал в контроле мяча, однако это преимущество не полностью отразилось на результате. На 16-й минуте хозяева поля Хенк Вермарн нанес точный удар издали и вывел свою команду вперед.
В конце первого тайма «Аякс» эффективно использовал угловой. Вут Вегхорст передал мяч Ко Итакуре, который точно пробил в штрафной и сравнял счет.
В последние минуты игры Антони Дескотт был близок к голу, но благодаря отличной игре вратаря «Аякс» избежал поражения. После этой ничьей «Аякс» с 8 очками занимает третье место в турнирной таблице.
«Волендам» же зафиксировал четвертую подряд ничью и находится на 9-м месте. В итоговом счете матча «Волендам» и «Аякс» сыграли вничью 1:1.
В матче обе команды старались не упускать возможности, однако голов было мало. Этот результат демонстрирует конкурентоспособность команд в течение сезона и вселяет надежду на более интересные игры в следующих турах.