Cherchesov: Jamoa tarkibini o‘yin holatiga qarab tanlaymiz
«Ахмат» jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov «Match TV» kanali uchun «Rostov»ga qarshi o‘yindan oldingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Orenburg»ga qarshi o‘yindagi asosiy tarkibdan boshlashlarini aytdi. Bugungi o‘yinda Ibishev va Mehdi asosiy tarkibda maydonga tushadi.
Ikkalasi ham Kubok o‘yinlarida 90 daqiqa o‘ynagan. Ularning tayyorgarligi haqida so‘z bordi.
Cherchesov Ibishev va Zare «Orenburg»da ham o‘ynaganini, keyin Kubok o‘yinlarida maydonga tushganini ta’kidladi. Jamoaning tarkibi, o‘yinchilarning holati va raqibni hisobga olib, o‘yin rejasi tuziladi.
Bugun safarda o‘ynashlari sababli tayyorgarlik va taktika muhim ekanligini qayd etdi. Hujum chizig‘ida kim o‘ynashi taktikaga va o‘yinchilarning holatiga bog‘liq.
Bugungi o‘yinda Melkadze maydonda bo‘ladi. Oldingi turda Konate o‘ynagan, bugun esa zaxirada.
Melkadze Kubok o‘yinida 60 daqiqa o‘ynagan. Cherchesov o‘yinchilarni holatiga qarab rotatsiya qilishlarini, tanlovlar o‘yin oldidan hisob-kitob qilinishi zarurligini aytdi.
U raqibning zaif tomonlarini hisobga olib qaror qabul qilishlarini ham ta’kidladi. Raqib «Rostov» haqida fikr bildirishni uning murabbiyiga qoldirdi.
O‘z jamoasi haqida gapirar ekan, jamoa sifatida o‘z vazifalarini yaxshi bilishlari muhimligini aytdi. O‘yin rejasi maydonda amalga oshirilishini umid qilmoqda.
«Rostov» jamoasining taktikasining o‘zgarishi haqida so‘ralganda, ehtimol 5-3-2 sxemasida o‘ynashi mumkinligini aytdi, ammo aniq javob berish qiyinligini ta’kidladi. O‘yin davomida vaziyatni kuzatib borishlarini bildirdi.

Черчесов: Состав команды выбираем в зависимости от игровой ситуации
Главный тренер команды «Ахмат» Станислав Черчесов поделился своими мыслями перед матчем с «Ростовом» для канала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что начнут с основного состава, который играл против «Оренбурга». В сегодняшней игре на поле выйдут Ибишев и Мехди в основном составе.
Оба сыграли по 90 минут в кубковых матчах. Обсуждалась их готовность.
Черчесов подчеркнул, что Ибишев и Заре также играли в «Оренбурге», а затем выходили на поле в кубковых матчах. Состав команды, состояние игроков и соперник учитываются при составлении игрового плана.
Он отметил, что подготовка и тактика важны, поскольку сегодня игра на выезде. Кто будет играть в атаке, зависит от тактики и состояния игроков.
В сегодняшнем матче на поле выйдет Мелкадзе. В предыдущем туре играл Конате, сегодня он в запасе.
Мелкадзе провел 60 минут в кубковом матче. Черчесов сказал, что будут делать ротацию в зависимости от состояния игроков, а выборы должны быть рассчитаны до игры.
Он также подчеркнул, что принимают решения, учитывая слабые стороны соперника. Комментировать «Ростов» он оставил тренеру соперника.
Говоря о своей команде, он отметил важность того, чтобы команда хорошо знала свои задачи. Надеется, что игровой план будет реализован на поле.
На вопрос о смене тактики «Ростова» он ответил, что возможно они сыграют по схеме 5-3-2, но точный ответ дать сложно. Они будут следить за ситуацией в ходе игры.