Fedotov: Spartakga berilgan penalti to‘g‘ri belgilandi
Sobiq Rossiya Premyer Ligasi hakami Igor Fedotovning fikricha, «Spartak» va «Sochi» o‘rtasidagi o‘yinning so‘nggi daqiqalarida belgilangan penalti qoidalar asosida to‘g‘ri belgilangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq bosh hakam Ivan Abrosimov VAR tizimidan maslahat olgani tufayli xato qilgan. Mutaxassisning aytishicha, hakam o‘z pozitsiyasida yaxshi joylashgan bo‘lib, qarorni mustaqil ravishda qabul qilishi lozim edi.
Abrosimovning pozitsiyasi o‘z qarorini o‘zi qabul qilishga imkon bergan, shuning uchun unga yordam chaqirilishi noto‘g‘ri hisoblanadi. Fedotovning so‘zlariga ko‘ra, penalti belgilanishi to‘g‘ri bo‘lgan.
Ushbu o‘yin poytaxt jamoasining 2:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Moskvaliklarning ikkita golini Esekyel Barko penaltilardan kiritdi.

Федотов: Пенальти, назначенный в пользу Спартака, был назначен правильно
По мнению бывшего судьи Российской Премьер-Лиги Игоря Федотова, пенальти, назначенный в последние минуты матча между «Спартаком» и «Сочи», был поставлен правильно согласно правилам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако главный судья Иван Абросимов допустил ошибку, обратившись за советом к системе VAR. По словам специалиста, судья был хорошо расположен на поле и должен был принимать решение самостоятельно.
Позиция Абросимова позволяла ему самостоятельно принять решение, поэтому вызов помощи считается неправильным. По словам Федотова, назначение пенальти было правильным.
Матч завершился победой столичной команды со счётом 2:1. Два гола москвичей с пенальти забил Эсекьель Барко.