Chervichenko Spartak g‘alabasini tanqid qildi
Andrey Chervichenko, Moskva “Spartak”ining sobiq prezidenti, jamoaning Sochi ustidan 2:1 hisobida qozonilgan g‘alabadan so‘ng qizil-oq jamoani tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Moskva jamoasi foydasiga berilgan ikkita penaltida xatoliklar bo‘lgan va jamoaning o‘yini juda zaif taassurot qoldirgan. Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, bu holat o‘tgan yilgi vaziyatni takrorlamoqda.
U ayniqsa ikkita sun’iy penaltini va Umyarovning kechirilishini tanqid qildi. Uchrashuv 30 avgust kuni Moskva shahrida o‘tkazildi.
“Spartak” jamoasi ikkita 11 metrlik jarima zarbasini aniq amalga oshirdi, g‘oliblik golini esa o‘yin oxiriga yaqin kiritdi. Hozirgi vaqtda, yetti turdan so‘ng, “Spartak” turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi, “Sochi” esa eng past pog‘onada qolmoqda.
Bu natijalar jamoalarning hozirgi holatini aniq ko‘rsatmoqda va kelajakda yaxshilanish zarurligini bildiradi.

Chervichenko раскритиковал победу Спартака
Андрей Червиченко, бывший президент московского «Спартака», после победы команды над «Сочи» со счётом 2:1 раскритиковал красно-белых. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в двух пенальти, назначенных в пользу московской команды, были ошибки, а игра команды оставила очень слабое впечатление. По словам Червиченко, эта ситуация повторяет прошлогоднюю.
Он особенно раскритиковал два искусственных пенальти и прощение Умярова. Матч прошёл 30 августа в Москве.
Команда «Спартак» реализовала два одиннадцатиметровых удара и забила победный гол ближе к концу игры. В настоящее время, после семи туров, «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице, а «Сочи» остаётся на самом низком месте.
Эти результаты чётко отражают текущее состояние команд и указывают на необходимость улучшений в будущем.