«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning joriy mavsumda yaxshi natijalarga erishish uchun barcha imkoniyatlarga ega ekanligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda «shaharliklar» kutilgan natijalarni ko‘rsata olishmadi. Yangi Premer-liga mavsumining dastlabki ikki turidan so‘ng jamoa faqat uch ochko to‘pladi.
Gvardiola jamoaning mashg‘ulotlarga bo‘lgan yondashuvi va kurash ruhini yuqori baholadi. U aytishicha, hali rivojlanishga ehtiyoj bor, ammo Klub jahon chempionati boshidan beri ko‘rilgan ko‘plab ijobiy jihatlar bor.
Hatto «Tottenhem»ga qarshi mag‘lubiyatda ham ijobiy tomonlar mavjud edi. Murabbiy jamoaning yanada yaxshi o‘ynashi kerakligini ta’kidladi, biroq mavsum endigina boshlangani uchun holat barqaror deb hisoblaydi.

Гвардиола проанализировал успех «Манчестер Сити»
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола подчеркнул, что у команды есть все возможности для достижения хороших результатов в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне «горожане» не смогли показать ожидаемые результаты. После первых двух туров нового сезона Премьер-лиги команда набрала всего три очка.
Гвардиола высоко оценил подход команды к тренировкам и боевой дух. По его словам, есть еще необходимость в развитии, но с начала клубного чемпионата мира было много положительных моментов.
Даже в поражении от «Тоттенхэма» были положительные стороны. Тренер отметил, что команда должна играть лучше, однако, поскольку сезон только начался, ситуация считается стабильной.