Nikola Chavlina "Komo" klubiga ijaraga o‘tdi
Xorvatiyalik darvozabon Nikola Chavlina Zagrebning “Dinamo” jamoasidan “Komo” klubiga ijaraga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shartnoma muddati bir mavsumni tashkil etadi va sotib olish imkoniyatini o‘z ichiga oladi. Nikola yosh darvozabon bo‘lib, xalqaro tajribaga ega.
U nafaqat darvozada, balki o‘yinni tashkil etishda ham mahoratli hisoblanadi. Jamoa bosh murabbiyi Seska Fabregas rasmiy saytga bergan intervyusida uning bilan ishlashni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi.
Futbolchi o‘zining yangi klubga o‘tishi haqidagi fikrlarini shunday ifoda etdi: “Bu yerda bo‘lishimdan juda xursandman. Ko‘plab odamlar klub va loyiha haqida yaxshi fikrlarni bildirishdi, jumladan Martin Baturina ham.
Jamoa a’zolari bilan uchrashishni sabrsizlik bilan kutyapman.” O‘tgan mavsumda Chavlina yoshlar terma jamoasida o‘ynash tajribasiga ega bo‘lib, klub darajasida jami 12 ta o‘yinda maydonga tushdi. U “Dinamo” safida 3, “Osijek” jamoasida esa 9 ta uchrashuvda ishtirok etdi va 16 ta gol o‘tkazib yubordi.

Никола Чавлина перешёл в клуб "Комо" в аренду
Хорватский вратарь Никола Чавлина переходит из загребского «Динамо» в клуб «Комо» на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Срок контракта составляет один сезон и включает возможность выкупа. Никола — молодой вратарь с международным опытом.
Он искусен не только в игре на воротах, но и в организации игры. Главный тренер команды Сеска Фабрегас в интервью официальному сайту подчеркнул, что с нетерпением ждёт работы с ним.
Футболист выразил свои мысли о переходе в новый клуб следующим образом: «Я очень рад быть здесь. Многие люди высказали хорошие мнения о клубе и проекте, в том числе и Мартин Батурина.
С нетерпением жду встречи с членами команды.» В прошлом сезоне Чавлина имел опыт выступлений за молодёжную сборную и сыграл в общей сложности 12 матчей на клубном уровне. Он провёл 3 игры за «Динамо» и 9 за «Осиека», пропустив 16 голов.