Kolyvanov: Dinamo o‘yini zaif va irojasiz bo‘ldi
Rossiya terma jamoasi va poytaxtning «Dinamo» jamoasining sobiq futbolchisi Igor Kolyvanov so‘nggi o‘yindagi natija haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi «belo-goluboylar» Rossiya Premyer Ligasi 7-turida Mahachqala «Dinamo» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Kolyvanov «Match TV»ga bergan intervyusida shunday dedi: «Men uzoq vaqtdan beri chempionatda nimagadir da’vo qilayotgan jamoaning shunchalik kuchsiz o‘yinini ko‘rmagan edim».
Bu fikr jamoaning o‘yindagi zaifligini aniq ko‘rsatadi. Shuningdek, Valeriy Karpin yozda jamoa boshqaruviga kelganidan so‘ng o‘z lavozimini tark etishga tayyorligini ma’lum qilgan.
Ushbu o‘yindan keyin poytaxt jamoasi 8 ochko jamg‘argan holda chempionat jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Mahachqala jamoasi ham xuddi shunday ochkoga ega bo‘lib, o‘n birinchi pog‘onada joylashgan.

Кольванов: Игра Динамо была слабой и безвольной
Бывший футболист сборной России и столичного клуба «Динамо» Игорь Кольванов высказал мнение о результате последнего матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Белокрылые» под руководством Валерия Карпина в 7-м туре Российской Премьер-Лиги проиграли махачкалинскому «Динамо» со счётом 0:1. В интервью «Матч ТВ» Кольванов сказал: «Я давно не видел настолько слабую игру команды, претендующей на что-то в чемпионате».
Это мнение ясно показывает слабость команды в игре. Также Валерий Карпин после прихода к руководству команды летом заявил о готовности покинуть свой пост.
После этого матча столичный клуб набрал 8 очков и занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата. Махачкалинская команда имеет такое же количество очков и расположилась на одиннадцатой позиции.