Flik: Barselona g‘alabaga loyiq emas edi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik La Liga musobaqasining uchinchi turidan o‘rin olgan «Rayo Valyekano»ga qarshi o‘yindan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda hisob 1:1 ga tenglashdi va bu «sine-granatoviy»lar uchun mavsumdagi birinchi ochkilar yo‘qotilishi bo‘ldi. 40-daqiqada Lamina Yamaly tomonidan penaltidan kiritilgan golga mezbonlar 67-daqiqada Fran Peresning aniq zarbasi bilan javob qaytardi.
Flik o‘z jamoasining o‘yini bilan to‘liq qoniqmaganini ta’kidladi. U o‘yinda g‘alaba qozonishni istaganini, ammo raqibning yaxshi o‘ynaganini tan oldi.
Ikkinchi bo‘limda «Rayo» ko‘p gol imkoniyatlarini yaratgan bo‘lsa-da, «Barselona» darvozaboni Joan Garsiyaning yaxshi o‘yinini ta’kidlab o‘tdi. Keyingi turda «Barselona» 14 sentyabr kuni «Valensiya» jamoasi bilan uchrashadi.

Флик: Барселона не заслуживала победы
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями после матча третьего тура Ла Лиги против «Райо Вальекано». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре счет сравнялся 1:1, и это стало первой потерей очков для «сине-гранатовых» в сезоне. На 40-й минуте хозяева поля пропустили гол с пенальти, забитый Ламиной Ямали, а на 67-й минуте ответил точным ударом Фран Перес.
Флик отметил, что остался не полностью доволен игрой своей команды. Он признал, что хотел выиграть матч, но соперник сыграл хорошо.
Во втором тайме «Райо» создал много голевых моментов, однако тренер подчеркнул хорошую игру вратаря «Барселоны» Жоана Гарсии. В следующем туре «Барселона» встретится с командой «Валенсия» 14 сентября.