Espanyol Osasunani 1:0 hisobida mag‘lub etdi
La Liga musobaqasining uchinchi turida jadvalda qo‘shni o‘rinlarda joylashgan "Espanyol" va "Osasuna" jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda eng yaxshi vaziyat Kike Garsiyaning zarbasi bo‘lib, darvozabon uni katta qiyinchilik bilan to‘xtatdi. Ikkinchi bo‘limning 52-daqiqasida Valenten Roze raqibning uzatmasini ushlab qoldi.
Keyin Karlos Romero to‘pni egallab, aniq zarba bilan hisobni ochdi – 1:0. Ushbu g‘alabadan so‘ng, kataloniyaliklar 7 ochko bilan uchinchi o‘rinni bo‘lishmoqda, raqib jamoa esa 3 ochkoga ega.
O‘yinning protokoli shunday: "Espanyol" 1, "Osasuna" 0. Golli vaziyat 52-daqiqada Karlos Romero tomonidan amalga oshirildi.
Jamoalar tarkibida asosiy va zahira o‘yinchilar faol ishtirok etdi. O‘yin Barcelonaning "Kornelya-El Prat" stadionida bo‘lib o‘tdi.
Ushbu uchrashuvda "Espanyol" jamoasi raqib darvozasiga aniq zarba berib, muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi. Natijada, jamoaning mavqeyi yaxshilandi va keyingi turlarda ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishga umid qilinmoqda.

Испанец обыграл Осасуну со счетом 1:0
В третьем туре Ла Лиги команды "Эспаньол" и "Осасуна", расположенные рядом в таблице, провели матч между собой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме лучший момент был у Кике Гарсии, чей удар с трудом отразил вратарь. На 52-й минуте второго тайма Валентен Розе поймал передачу соперника.
Затем Карлос Ромеро завладел мячом и точным ударом открыл счёт – 1:0. После этой победы каталонцы с 7 очками делят третье место, а соперник имеет 3 очка.
Протокол матча таков: "Эспаньол" 1, "Осасуна" 0. Гол был забит на 52-й минуте Карлосом Ромеро.
В составе команд активно участвовали основные и запасные игроки. Матч прошёл на стадионе "Корнелья-Эль Прат" в Барселоне.
В этой встрече команда "Эспаньол" нанесла точный удар по воротам соперника и одержала важную победу. В результате положение команды улучшилось, и надеются показывать успешную игру в следующих турах.