Benfika kamchilikda Alverkani mag‘lub etdi
Portugaliya chempionatining to‘rtinchi turida "Benfika" jamoasi "Alverka" maydonida maydonga tushdi va raqibiga qaraganda aniqroq o‘ynab, ikkita gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Alverka" ko‘p zarba berdi, ammo natija bermadi. O‘yinning beshinchi daqiqasida Andreas Shelderup hisobni ochdi.
Birinchi bo‘lim oxirida Amar Dedich yana bir gol urdi. Dedich 70-daqiqada ikkinchi sariq kartochkasini olib, raqibga umid berdi.
O‘sha paytda maydonga tushgan Davi Gui bitta gol urdi. Shunday qilib, "Benfika" mavsum boshidan beri uchta uchrashuvni ham g‘alaba bilan yakunladi, "Alverka" esa faqat bitta ochko to‘pladi.
O‘yindagi asosiy voqealar va o‘yinchilar ishtiroki natijaga ta’sir ko‘rsatdi. Bu g‘alaba "Benfika" uchun muhim bosqich bo‘ldi va jamoaning mavsumdagi yaxshi o‘yinini davom ettirishga imkon berdi.

Бенфика победила Алверку в меньшинстве
В четвёртом туре чемпионата Португалии команда "Бенфика" вышла на поле в гостях у "Альверки" и сыграла точнее соперника, сумев забить два гола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Альверка" нанесла много ударов, но это не принесло результата. На пятой минуте игры Андреас Шелдеруп открыл счёт.
В конце первого тайма Амар Дедич забил ещё один гол. Дедич получил вторую жёлтую карточку на 70-й минуте, подарив надежду сопернику.
В тот момент на поле появился Дави Ги и забил один гол. Таким образом, "Бенфика" с начала сезона выиграла все три матча, а "Альверка" набрала только одно очко.
Основные события игры и участие игроков повлияли на результат. Эта победа стала важным этапом для "Бенфики" и позволила команде продолжить хорошую игру в сезоне.