Kristal Pelas Chelsi himoyachisini almashtirmoqda
Markaziy himoyachi Aksel Disasi Angliya Premer-ligasidagi boshqa klub – Kristal Pelasga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pelas jamoasi o‘z yetakchisi Mark Gehini yo‘qotishga tayyorlanmoqda, u esa Liverpulga o‘tishi kutilmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Oliver Glasner shuni ma’lum qildiki, klub yetakchisidan faqat uni o‘rnini to‘ldirish imkoniyati bo‘lsa, voz kechadi.
Sky Sports ma’lumotlariga ko‘ra, Gehini o‘rnini Disasi egallashi mumkin, u esa Chelsi tomonidan sotuvga qo‘yilgan. 27 yoshli futbolchining bozor qiymati Transfermarkt portali tomonidan 22 million yevroga baholangan.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Disasi Fransiyaning Aston Villa klubida ijarada o‘ynagan. Uning transferi jamoalar uchun muhim o‘zgarish bo‘lishi kutilmoqda, chunki himoyachi o‘zining tajribasi va o‘yindagi ishonchliligi bilan ajralib turadi.

Кристал Пэлас заменяет защитника Челси
Центральный защитник Аксель Дисаси может перейти в другой клуб Английской Премьер-лиги – Кристал Пэлас. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Пэлас готовится потерять своего лидера Марка Гехи, который, как ожидается, перейдет в Ливерпуль. Главный тренер команды Оливер Гласнер заявил, что клуб отпустит своего лидера только в случае возможности заменить его.
По данным Sky Sports, место Гехи может занять Дисаси, который выставлен на продажу Челси. Рыночная стоимость 27-летнего футболиста по версии портала Transfermarkt оценивается в 22 миллиона евро.
Во второй половине прошлого сезона Дисаси играл в аренде за французский клуб Астон Вилла. Ожидается, что его трансфер станет важным изменением для команд, так как защитник выделяется своим опытом и надежностью в игре.