Radimov: Karpin jamoani boshqara olmayapti, yetakchi yo‘q
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi sobiq futbolchisi Vladislav Radimov 2025/2026 yilgi mavsumda Moskva "Dinamo" jamoasining o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, "Dinamo" jamoasida yetakchi futbolchi yo‘q va hech kim jamoa boshqaruvini o‘z zimmasiga olmayapti. Mutaxassisning aytishicha, murabbiy Valeriy Karpin hozirgi vaqtda vazifani to‘liq uddalay olmayapti, ammo futbolchilarda o‘zini hurmat qilish hissi bo‘lishi lozim.
Shuningdek, "Dinamo" jamoasi Rossiya chempionatining yettinchi turida Makhachkala shahridagi "Dinamo"ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyatdan so‘ng Valeriy Karpinning jamoasi sakkiz ochko bilan musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Mutaxassislar fikriga ko‘ra, jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi va yetakchilik vazifasini bajaradigan futbolchilarni aniqlashi zarur. Bu esa kelgusi o‘yinlarda muvaffaqiyatga erishish uchun muhim hisoblanadi.

Радимов: Карпин не может управлять командой, лидера нет
Бывший футболист сборной России и петербургского «Зенита» Владислав Радимов прокомментировал игру московского «Динамо» в сезоне 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в команде «Динамо» нет лидера, и никто не берет на себя руководство командой. По словам специалиста, тренер Валерий Карпин в настоящее время не справляется с задачей полностью, однако у футболистов должно быть чувство самоуважения.
Кроме того, команда «Динамо» в седьмом туре чемпионата России проиграла «Динамо» из Махачкалы со счетом 0:1. После этого поражения команда Валерия Карпина с восемью очками занимает девятое место в турнирной таблице.
По мнению экспертов, команде необходимо улучшить свою игру и определить футболистов, которые смогут выполнять функции лидеров. Это важно для достижения успеха в предстоящих матчах.