Dinamo kapitanidan muxlislarga uzr va chaqiriq
Premyer-liganing yettinchi turida poytaxtning «Dinamo» jamoasi safarda Mahachqaladagi «Dinamo»ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija haqida «oq-ko‘k» jamoasi kapitan Daniil Fomin fikr bildirdi. U jamoa nomidan muxlislardan uzr so‘radi.
Natija va o‘yindan norozi ekanliklarini ta’kidladi. «Biz hammamiz birgalikda bu vaziyatga tushdik va undan birga chiqishimiz kerak», dedi yarim himoyachi «Sport-Express» nashriga bergan intervyusida.
Rossiya chempionatining yetti turi yakunlariga ko‘ra, Moskva jamoasi sakkiz ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi Premyer-liga uchrashuvida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa poytaxtning «Spartak» jamoasi bilan to‘qnashadi.

Извинение и призыв капитана Динамо болельщикам
В седьмом туре Премьер-лиги столичная команда «Динамо» на выезде проиграла махачкалинскому «Динамо» со счётом 0:1. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Капитан команды «бело-голубых» Даниил Фомин высказался по поводу этого результата. Он извинился перед болельщиками от имени команды.
Он подчеркнул недовольство результатом и игрой. «Мы все вместе оказались в этой ситуации и должны вместе из неё выйти», — сказал полузащитник в интервью изданию «Спорт-Экспресс».
По итогам семи туров чемпионата России московская команда с восемью очками занимает девятое место в турнирной таблице. В следующем матче Премьер-лиги команда под руководством Валерия Карпина встретится со столичным «Спартаком».