Fomin: Spartakga qarshi o‘yinga tayyormiz
Moskva “Dinamo” jamoasining yarim himoyachisi Daniil Fomin Rossiya chempionatining sakkizinchi turida poytaxt “Spartak” jamoasi bilan o‘tkaziladigan o‘yinga doir fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoada tayyorgarlik uchun yetarli vaqt bor. “Spartak” bilan uy o‘yinimiz muhim hisoblanadi va orqaga chekinish imkoniyati yo‘q.
Biz tayyorgarlik ko‘ramiz va o‘zimizni ham, muxlislarni ham natija va o‘yinni ko‘rsatish orqali quvontirmoqchimiz”, dedi yarim himoyachi “Sport-Express”ga bergan intervyusida. Rossiya chempionatining yettinchi turida “Dinamo” jamoasi safarda Mahachkala “Dinamo” jamoasiga 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi.
Hozirgi kunda Valeriy Karpinning shogirdlari sakkiz ochko bilan Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Jamoa keyingi o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rib, yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Фомин: Мы готовы к игре против Спартака
Полузащитник московского «Динамо» Даниил Фомин поделился своими мыслями о предстоящем матче восьмого тура чемпионата России против столичного «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у команды достаточно времени для подготовки. Домашний матч со «Спартаком» является важным, и отступать некуда.
«Мы готовимся и хотим порадовать как себя, так и болельщиков результатом и игрой», — сказал полузащитник в интервью «Спорт-Экспресс». В седьмом туре чемпионата России «Динамо» на выезде упустило возможность, проиграв махачкалинскому «Динамо» со счётом 0:1.
В настоящее время подопечные Валерия Карпина с восемью очками занимают девятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. Команда серьёзно готовится к следующим матчам и ставит перед собой цель добиться высоких результатов.