Spartak jamoasining hujumchisi Manfred Ugalde klubdan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda u o‘zining asosiy e’tiborini Spartakdagi o‘yinlarga qaratganini ta’kidladi. U bu yerda o‘ynashdan mamnun ekanligini va o‘z vazifasini yaxshi bajarishga harakat qilayotganini aytdi.
Keyingi voqealar qanday kechishi haqida esa vaqt ko‘rsatadi, dedi Ugalde Tigo Sports Costa Rica kanaliga bergan intervyusida. Futbolchi boshqa klublardan takliflar mavjudligini bilishini va bu masalani agenti bilan muhokama qilganini ham qo‘shimcha qildi.
Shunga qaramay, hozirda faqat Spartak jamoasiga e’tibor qaratayotganini yana bir bor ta’kidladi. Ma’lum bo‘lishicha, yozgi transfer oynasida Niderlandiyaning Feyenoord klubi tomonidan taklif bo‘lgan, biroq tomonlar kelishuvga erisha olmagan.
Joriy mavsumda 23 yoshli Ugalde sakkizta o‘yinda maydonga tushgan bo‘lsa-da, hali hech qanday samarali harakat amalga oshirmagan. Shu bois u o‘zini yaxshilashga intilmoqda va jamoasiga yordam berishni davom ettirmoqda.

Манфред Угальде может покинуть Спартак
Нападающий команды Спартак Манфред Угальде высказался о возможном уходе из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время он подчеркнул, что сосредоточен на играх за Спартак. Он отметил, что доволен игрой здесь и старается хорошо выполнять свои обязанности.
О том, как будут развиваться дальнейшие события, покажет время, сказал Угальде в интервью каналу Tigo Sports Costa Rica. Футболист также добавил, что знает о предложениях от других клубов и обсуждал этот вопрос со своим агентом.
Тем не менее, он ещё раз подчеркнул, что сейчас уделяет внимание только команде Спартак. Известно, что в летнее трансферное окно поступало предложение от нидерландского клуба Фейеноорд, но стороны не смогли достичь соглашения.
В текущем сезоне 23-летний Угальде сыграл в восьми матчах, однако пока не совершил ни одного результативного действия. Поэтому он стремится улучшить свои показатели и продолжает помогать своей команде.