Zabarniy Rossiya futbolini to‘liq izolyatsiya qilishni qo‘llab-quvvatlaydi
Markaziy himoyachi Ilya Zabarniy, bu yozda "Bornmut" klubidan "PSJ"ga o‘tgan, Rossiya futboliga nisbatan xalqaro taqiq haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Futbol 360" nashriga bergan intervyusida, hozirgi mojaro davom etayotgan bir paytda Rossiya futbolini to‘liq izolyatsiya qilishni qo‘llab-quvvatlashini aytdi. Shuningdek, Parijning yetakchi jamoasi safida Rossiya terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov ham faoliyat yuritayotganini eslatib o‘tdi.
23 yoshli ukrainalik futbolchi yozda fransuz klubi bilan besh yillik shartnoma imzoladi. Himoyachining transferi Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan jamoaga 63 million yevroga tushdi.
Bu o‘z vaqtida katta e’tibor va ishonch bilan qabul qilingan qaror bo‘lib, futbolchining kelajakdagi faoliyati uchun muhim bosqich hisoblanadi. Zabarniyning fikricha, sport va siyosat masalalari bir-biridan ajralmas bo‘lib, joriy vaziyatda Rossiya futboliga qarshi chora-tadbirlar qat’iy bo‘lishi zarur.

Забарный поддерживает полную изоляцию российского футбола
Центральный защитник Илья Забарный, который этим летом перешёл из клуба «Борнмут» в «ПСЖ», высказался по поводу международных санкций в отношении российского футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию «Футбол 360» он заявил, что поддерживает полную изоляцию российского футбола на фоне продолжающегося конфликта. Также он напомнил, что в составе ведущей парижской команды выступает вратарь сборной России Матвей Сафонов.
23-летний украинский футболист летом подписал пятилетний контракт с французским клубом. Трансфер защитника обошёлся команде-победителю Лиги чемпионов в 63 миллиона евро.
Это было решение, принятое с большим вниманием и доверием, и является важным этапом в дальнейшей карьере футболиста. По мнению Забарного, спорт и политика неразрывно связаны, и в текущей ситуации меры против российского футбола должны быть жёсткими.