Polyatskin: Sadigov klub uchun ko‘p ish qildi
Dmitriy Polyatskin, sobiq Podmoskovye «Ximki» klubining bosh menejeri lavozimida ishlagan shaxs, klub investori Tufan Sadigov haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Tufan Sadigovga nisbatan noto‘g‘ri qarashlar mavjud. Sadigov ko‘p yaxshi ishlarni amalga oshirgan.
Albatta, unga maosh to‘lanmagan, lekin bu insonning muammolari bor edi va u hibsga olingan. «Ximki» jamoasi Rossiya chempionatining so‘nggi mavsumida o‘n ikkinchi o‘rinni egallagan, ammo moliyaviy qiyinchiliklar tufayli litsenziyadan o‘ta olmagan va bankrotlik jarayonini boshlagan.
Shu bilan birga, Sadigov Turkiyaning ikkinchi divizionidagi klubni sotib olishga sarmoya kiritgan. FIFA avvalroq «Ximki» bilan bog‘liq vaziyatga aralashmasliklarini bildirgan.
Bu holat klubning moliyaviy holati va uning kelajagi haqida muhim ma’lumotlarni taqdim etadi. Sadigovning faoliyati va klubning hozirgi vaziyati haqida aniq va haqqoniy baho berish zarur.

Polyatskin: Садыгов много сделал для клуба
Дмитрий Поляцкин, бывший генеральный менеджер подмосковного клуба «Химки», высказался о клубном инвесторе Туфане Садыгове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в отношении Туфана Садыгова существуют неправильные представления. Садыгов сделал много хорошего.
Конечно, ему не платили зарплату, но у этого человека были свои проблемы, и он был арестован. Команда «Химки» заняла двенадцатое место в последнем сезоне чемпионата России, однако из-за финансовых трудностей не смогла пройти лицензирование и начала процедуру банкротства.
При этом Садыгов инвестировал в покупку клуба второго дивизиона Турции. Ранее ФИФА заявляла, что не будет вмешиваться в ситуацию, связанную с «Химками».
Эта ситуация предоставляет важную информацию о финансовом состоянии клуба и его будущем. Необходимо дать точную и справедливую оценку деятельности Садыгова и текущему положению клуба.