Kerem Akturkog‘lu «Fenerbahche»ga o‘tishini tasdiqladi
Turkiyalik qanot hujumchisi Kerem Akturkog‘lu o‘zining «Fenerbahche» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Benfika» jamoasi futbolchisi Istanbulga kelib, muzokaralarni yakunlash va tibbiy ko‘rikdan o‘tish jarayonlarini boshladi. Kerem Akturkog‘lu o‘z bayonotida shunday dedi: «Men Turkiyaning eng yirik va hurmatga sazovor klubiga qo‘shilganimdan xursandman.
Bu yerga kelishimning asosiy maqsadi – «Fenerbahche» jamoasiga chempionlikni olib kelishdir. Bizning muxlislarimiz jamoadan aynan shunday natijani kutmoqda.
Ushbu transfer barchamiz uchun omadli bo‘lishini tilayman». Bu so‘zlar 26 yoshli futbolchining BEIN Sports telekanaliga bergan intervyusidan olindi.
Kerem 2024 yildan beri «Benfika» safida o‘ynab kelmoqda. U «Galatasaray»dan 12 million yevro evaziga o‘tgan.
Portugaliya klubida jami 58 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 13 ta samarali uzatma berdi. Uning yangi jamoasida ham muvaffaqiyat qozonishi kutilmoqda.

Керем Актюркоглу подтвердил переход в «Фенербахче»
Турецкий нападающий Керем Актюркоглу высказался о своем переходе в клуб «Фенербахче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок команды «Бенфика» прибыл в Стамбул, чтобы завершить переговоры и пройти медицинское обследование. В своем заявлении Керем Актюркоглу сказал: «Я рад присоединиться к крупнейшему и уважаемому клубу Турции.
Главная цель моего прихода сюда – привести команду «Фенербахче» к чемпионству. Наши болельщики именно этого и ждут от команды.
Желаю, чтобы этот трансфер стал удачным для всех нас». Эти слова взяты из интервью 26-летнего футболиста телеканалу BEIN Sports.
Керем играет за «Бенфику» с 2024 года. Он перешел из «Галатасарая» за 12 миллионов евро.
В португальском клубе он провел всего 58 матчей, забил 17 голов и отдал 13 результативных передач. Ожидается, что он добьется успеха и в своей новой команде.