Bulykin Karpin so‘zlarida hech qanday yangilik ko‘rmadi
Rossiya milliy terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin poytaxtning Dinamo jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning iste’foga chiqishga tayyorligi haqidagi so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning boshqaruvidagi jamoa chempionatda to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda, ular Makhachkala jamoasiga mag‘lub bo‘lishdi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, Karpin har doim shunday gapiradi va har qanday jamoada bu odat tusiga kirgan.
Agar kimdir bunga odatlanmagan bo‘lsa, demak ular Karpinni yaxshi bilmaydi. Shuningdek, sobiq futbolchi Dinamo jamoasida murabbiylarni doimiy ravishda almashtirish noto‘g‘ri ekanligini ta’kidladi.
U bosh murabbiy so‘zlaridan ortiqcha tortinmasligini tushunsa-da, jamoa rahbariyati uni ishga olgan bo‘lsa, bunday bayonotlarga tayyor bo‘lishi kerakligini aytdi. O‘tgan mavsumda jamoani chex mutaxassisi Marsel Lichka boshqargan, u chempionat tugashiga to‘rt tur qolganda ishdan bo‘shatilgan edi.
Vaqtinchalik murabbiy Roland Gusev jamoaning holatini yaxshilay olmadi. Jamoa bronza medallariga da’vogar bo‘lsa-da, chempionatni beshinchi o‘rinda yakunladi.

В словах Булыкина Карпина не увидел никаких новостей
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин прокомментировал слова главного тренера столичного «Динамо» Валерия Карпина о готовности уйти в отставку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под его руководством занимает девятое место в чемпионате, они проиграли махачкалинской команде. По словам Булыкина, Карпин всегда так говорит, и это стало привычкой в любой команде.
Если кто-то к этому не привык, значит, он плохо знает Карпина. Также бывший футболист подчеркнул, что постоянная смена тренеров в «Динамо» — неправильная практика.
Хотя он понимает, что главный тренер не должен стесняться своих слов, если руководство команды его наняло, оно должно быть готово к таким заявлениям. В прошлом сезоне командой руководил чешский специалист Марсел Личка, который был уволен за четыре тура до окончания чемпионата.
Исполняющий обязанности тренера Роланд Гусев не смог улучшить положение команды. Хотя команда претендовала на бронзовые медали, чемпионат завершила на пятом месте.