Bayer Ten Xagni ikki o‘yindan keyin ishdan oldi
Kuz faslining birinchi kunida "Bayer" jamoasi Erik ten Xag bilan shartnomasini bekor qilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leverkuzen klubi amalda gollandiyalik mutaxassisni bosh murabbiy lavozimiga tayinlashdagi xatosini tan oldi. Bundesliga musobaqasining dastlabki ikki turida "farmatsevtlar" atigi bitta ochko to‘pladi, "Hoffenxaym"ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi va "Verder" jamoasi bilan 3:3 hisobida durang o‘ynadi.
Opta statistik ekspertlari ta’kidlaganidek, Bundesliga tarixida ilk bor bosh murabbiy mavsumning birinchi ikki o‘yini yakunida ishdan bo‘shatilmoqda. Shu tariqa, Erik ten Xag tarixga kirgan bo‘lsa-da, bu uning avlodlariga aytadigan ijobiy voqeasi emas.
Endi "Bayer" yangi bosh murabbiyni tanlashi lozim. Yaxshiyamki, terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffus boshlangan paytda bu qaror qabul qilinmoqda.

Bayer Ten Xagni уволил после двух игр
В первый день осени команда "Байер" объявила о расторжении контракта с Эриком тен Хагом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Клуб из Леверкузена признал ошибку в назначении голландского специалиста главным тренером. В первых двух турах Бундеслиги "фармацевты" набрали всего одно очко, проиграли "Хоффенхайму" со счётом 1:2 и сыграли вничью 3:3 с командой "Вердер".
Как отметили статистические эксперты Opta, впервые в истории Бундеслиги главный тренер был уволен после первых двух матчей сезона. Таким образом, хотя Эрик тен Хаг и вошёл в историю, это не является положительным событием для его поколения.
Теперь "Байеру" предстоит выбрать нового главного тренера. К счастью, это решение принято во время перерыва на матчи национальных сборных.