Moskva "Torpedo" klubi bosh murabbiy vazifasini bajaruvchi sifatida Sergey Jukovni tayinlaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
58 yoshli Jukov yaqinlashib kelayotgan PARI Ligasi doirasidagi "Ufa"ga qarshi o‘yin uchun jamoani tayyorlaydi. Avvalroq u "Torpedo" yoshlar jamoasini boshqargan.
Torpedo va Ufa o‘rtasidagi uchrashuv 3 sentabr, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Hozirda "avtozavodchilar" Rossiya ikkinchi darajali futbol divizionining musobaqa jadvalida 17-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa shu paytgacha faqat to‘rt ochko to‘plagan, bular orasida bir g‘alaba, bir durang va beshta mag‘lubiyat mavjud. Eslatib o‘tamiz, "Torpedo" avval Rossiya Premer Ligasida o‘ynashi rejalashtirilgan edi, ammo jamoa bahorda o‘tkazilgan o‘yinlarda kelishilgan natijalar tashkil etishga uringanlikda ayblanib, elitadan chiqarib yuborilgan.

Главным тренером Торпедо назначен Жуков
Московский клуб "Торпедо" объявил о назначении Сергея Жукова исполняющим обязанности главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
58-летний Жуков готовит команду к предстоящему матчу в рамках ПАРИ Лиги против "Уфы". Ранее он руководил молодежной командой "Торпедо".
Встреча между "Торпедо" и "Уфой" состоится 3 сентября, в среду. В настоящее время "автозаводцы" занимают 17-е место в турнирной таблице второго дивизиона российского футбола.
Команда набрала всего четыре очка, включая одну победу, одну ничью и пять поражений. Напомним, что "Торпедо" изначально планировалось играть в Российской Премьер-Лиге, однако команда была исключена из элиты после обвинений в организации договорных матчей в играх весной.