Igor Osinkin “Sochi” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Robert Moreno o‘rnini egalladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub prezidenti lavozimida faoliyat yuritayotgan Boris Rotenberg ma’lum qildi. Rotenbergning so‘zlariga ko‘ra, jamoa har bir o‘yinchi nafaqat o‘z oilasi va sport natijasi uchun, balki murabbiy uchun ham kurashganda kuchli bo‘ladi.
Moreno davrida bu holat jamoada kuzatilmagan, Osinkin esa buni o‘zgartiradi, deydi u. Robert Moreno boshchiligida “Sochi” yetti turda faqat bitta ochko to‘plagan.
Oxirgi o‘yinda jamoa mehmondagi “Spartak”ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Igor Osinkin “Krylya Sovetov”dan ketgach, bir necha oy davomida murabbiylik faoliyatidan chetda bo‘lgan.
“Sochi” jamoasi navbatdagi o‘yinini 14 sentabr kuni o‘tkazadi. Bu o‘yinda ular Osinkinning sobiq jamoasi “Krylya Sovetov” bilan Samarada bahs olib boradi.

Игорь Осинкин назначен главным тренером «Сочи»
Игорь Осинкин занял пост главного тренера команды «Сочи», сменив Роберта Морено. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил Борис Ротенберг, занимающий пост президента клуба. По словам Ротенберга, команда становится сильной, когда каждый игрок борется не только за свою семью и спортивный результат, но и за тренера.
При Морено этого не наблюдалось в команде, а Осинкин это изменит, говорит он. Под руководством Роберта Морено «Сочи» в семи турах набрал всего одно очко.
В последнем матче команда проиграла в гостях «Спартаку» со счётом 1:2. После ухода из «Крыльев Советов» Игорь Осинкин несколько месяцев не занимался тренерской деятельностью.
Команда «Сочи» проведёт следующий матч 14 сентября. В этой игре они встретятся с бывшей командой Осинкина «Крылья Советов» в Самаре.