Zavarzin Karpinga so‘zlariga javob berishni tavsiya qildi
Yuriy Zavarzin, Moskva «Dinamo» jamoasida ilgari bosh direktor lavozimida ishlagan mutaxassis, Valeriy Karpinning so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni Makhachkala «Dinamo» jamoasiga (0:1) mag‘lub bo‘lgach, Karpin bosh murabbiylik lavozimini tark etishga tayyorligini ma’lum qilgan edi. Zavarzinning so‘zlariga ko‘ra, bunday so‘zlarni osongina aytib yuborish to‘g‘ri emas.
U aytdiki, har kim aytgan so‘zlari uchun javobgar bo‘lishi kerak. Bu masala jiddiy hisoblanadi, chunki bosh murabbiy o‘zining kichik ishxonasi emas, balki butun jamoani boshqaradi.
O‘yindan keyin hissiyotlarga berilib, bunday bayonot berish zarur emas edi. Shuningdek, u katta yoshdagi inson sifatida o‘ziga yuklatilgan mas’uliyatni anglab, shartnoma shartlariga rioya qilishi lozimligini ta’kidladi.
Zavarzin, shuningdek, ilgari Oleg Romantsev «Spartak»ni tark etmaganini eslatib o‘tdi. Bu jamoa 1997-1998 yilgi mavsumda Chempionlar ligasi saralash bosqichida kutilmaganda «Kositse»ga mag‘lub bo‘lgan edi.
Hozirda Valeriy Karpin boshchiligida «Dinamo» Premyer-liganing yetti turida ikki g‘alaba, ikki durang va uch mag‘lubiyat qayd etdi. Jamoa 8 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.

Заварзин рекомендовал ответить на слова Карпина
Юрий Заварзин, специалист, ранее занимавший должность генерального директора московского «Динамо», прокомментировал слова Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье, после поражения «Динамо» Махачкала (0:1), Карпин заявил о готовности покинуть пост главного тренера. По словам Заварзина, такие слова нельзя произносить легко.
Он отметил, что каждый должен отвечать за свои слова. Этот вопрос серьёзен, поскольку главный тренер руководит не своим маленьким офисом, а всей командой.
После игры не следовало поддаваться эмоциям и делать подобные заявления. Также он подчеркнул, что, будучи взрослым человеком, необходимо осознавать возложенную ответственность и соблюдать условия контракта.
Заварзин также напомнил, что ранее Олег Романцев не покидал «Спартак». Эта команда в сезоне 1997-1998 неожиданно проиграла «Кошице» в квалификации Лиги чемпионов.
В настоящее время под руководством Валерия Карпина «Динамо» в семи турах Премьер-лиги одержало две победы, два раза сыграло вничью и потерпело три поражения. Команда набрала 8 очков и занимает девятое место в турнирной таблице.