Leshuk xatosi Karpin jamoasini mag‘lub etdi
Rossiya Premer-ligasining yettinchi tur o‘yinlari dam olish kunlariga to‘liq sig‘di va to‘rt kunga cho‘zilmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Buning sababi shundaki, barcha chempionatlarda terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffus bo‘ladi, shuning uchun yettinchi tur o‘yinlarini yakshanba kuni yakunlash muhim edi. Mashhur sport nashri «Evro-Futbol.Ru» Rossiya Premer-ligasining so‘nggi o‘yinlaridagi asosiy kamchiliklarni ko‘rsatdi.
Aleksey Gritsayenko «Orenburg» va «Rubin» o‘yinida o‘z xatosi bilan «Rubin» jamoasiga zarar yetkazdi. 70-daqiqada to‘p Kazan himoyachisining qo‘liga tekkani uchun penaltini belgilashdi.
Hisob 2:1 bo‘lganda, Jordi Tompson penalti zarbasini aniq amalga oshirdi va Vladimir Slishkovich jamoasi bitta ochko oldi. Daniil Lesovoy «Zenit» va «Pari NN» o‘yinida birinchi bo‘limda kuchli himoya qildi, ammo ikkinchi bo‘lim boshida raqibning tezkor goliga yo‘l qo‘ydi.
47-daqiqada Duglas Santos kuchli zarbasi bilan hisobni ochdi. Lesovoy esa himoyada yetarlicha faol bo‘lmagani sababli raqib to‘pni erkin yo‘lladi.
Bu goldan keyin «Zenit»ga qarshi o‘yinda jamoa uchun qaytish qiyinlashdi. Vyacheslav Litvinov «Spartak» va «Sochi» o‘yinida yaxshi himoya qilgan bo‘lsa-da, qo‘shimcha vaqtda sodir bo‘lgan holat jamoasiga zarar yetkazdi.
U Anton Zabolotniyni maydonda yiqitib, penalti belgilanishiga sababchi bo‘ldi. Esekyel Barko penalti zarbasini aniq amalga oshirib, «Sochi» 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Nikolay Komlichenko «Lokomotiv» va «Krylya Sovetov» o‘yinida 68-daqiqada maydonga tushdi, ammo qo‘shimcha vaqtda o‘z jarima maydonida raqibga qo‘l urdi. Bu uchun penaltini belgilashdi va Rakov to‘pni aniq yo‘lladi.
O‘yinda hisob 2:2 bo‘lib durang qayd etildi. Komlichenko ikkinchi sariq kartochka olgani uchun keyingi o‘yinda maydonga tusha olmaydi.
Igor Leshuk «Dinamo» Moskva va «Dinamo» o‘rtasidagi derbida yagona golni 74-daqiqada Hosseynnejad urdi. U ideal pozitsiyada to‘pni qabul qilib, Leshukni aldadi.
Leshuk esa darvozadan chiqib, to‘pga yetishish o‘rniga o‘rta yo‘lda to‘xtab qoldi. Agar u to‘pga yetib borganida, jamoasini qutqarish imkoniyati ko‘proq bo‘lardi.

Ошибка Лешука победила команду Карпина
Матчи седьмого тура Российской Премьер-лиги полностью вместились в выходные и не растянулись на четыре дня. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Причина в том, что во всех чемпионатах предусмотрены паузы для матчей национальных сборных, поэтому было важно завершить игры седьмого тура в воскресенье. Известное спортивное издание «Евро-Футбол.Ру» показало основные недостатки последних матчей Российской Премьер-лиги.
Алексей Грицаенко в матче «Оренбург» — «Рубин» нанес вред команде «Рубин» своей ошибкой. На 70-й минуте был назначен пенальти за касание мяча рукой защитником Казани.
При счёте 2:1 Жорди Томпсон точно реализовал пенальти, и команда Владимира Слишковича получила одно очко. Даниил Лесовой в матче «Зенит» — «Пари НН» в первом тайме хорошо оборонялся, но в начале второго тайма допустил быстрый гол соперника.
На 47-й минуте Дуглас Сантос мощным ударом открыл счёт. Лесовой же из-за недостаточной активности в защите позволил сопернику свободно пройти с мячом.
После этого гола команде «Зенит» стало сложнее вернуться в игру. Вячеслав Литвинов в матче «Спартак» — «Сочи» хорошо оборонялся, но ситуация в дополнительное время навредила его команде.
Он сбил Антона Заболотного на поле, что привело к назначению пенальти. Эсекьель Барко точно реализовал пенальти, и «Сочи» проиграл со счётом 1:2.
Николай Комличенко вышел на поле на 68-й минуте в матче «Локомотив» — «Крылья Советов», но в дополнительное время сыграл рукой в своей штрафной площади. За это был назначен пенальти, который реализовал Раков.
В матче был зафиксирован счёт 2:2. Комличенко не сможет выйти на поле в следующем матче из-за второго жёлтого карточки.
Игорь Лешук забил единственный гол в дерби между «Динамо» Москва и «Динамо» на 74-й минуте. Он принял мяч в идеальной позиции и обыграл Лешука.
Лешук же вышел из ворот и вместо того, чтобы дотянуться до мяча, остановился на полпути. Если бы он добрался до мяча, у его команды было бы больше шансов спастись.