Garanin: Zenit chempionlik uchun kurashni boshlaydi
Sobiq «Sochi» jamoasi murabbiyi Vadim Garanin «Zenit»ning hozirgi holati va Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi kelajak istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Sankt-Peterburg jamoasi ayrim futbolchilarning ketishi sababli odatdagi natijalarni darhol ko‘rsatishda qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Garanin ko‘plab murabbiylarda vaqt o‘tishi bilan natijalar o‘zgarib turishi mumkinligini aytib, Sergey Semakning faoliyatini Igor Osinkin bilan solishtirdi.
Ularning har ikkalasi uzoq muddat davomida jamoalar ustida ishlagan, shuning uchun ba’zi jihatlar unchalik sezilmasligi mumkin. Shunga qaramay, Garanin «Zenit» yaqin kelajakda barqarorlikni tiklab, chempionlik uchun kurashga qaytishiga ishonch bildirdi.
Hozirgi vaqtda Semak boshchiligidagi jamoa yetti turdan keyin musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda. Mutaxassisning fikricha, jamoa o‘z kuchini birlashtirib, yuqori pog‘onalarga qaytadi va muxlislarini quvontiradi.

Гаранин: Зенит начинает борьбу за чемпионство
Бывший тренер команды «Сочи» Вадим Гаранин высказался о текущем состоянии «Зенита» и перспективах в рамках Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда из Санкт-Петербурга сталкивается с трудностями в демонстрации привычных результатов из-за ухода некоторых футболистов. Гаранин отметил, что у многих тренеров с течением времени результаты могут меняться, сравнив деятельность Сергея Семака с Игорем Осинкиным.
Оба они долгое время работали с командами, поэтому некоторые аспекты могут быть не так заметны. Тем не менее, Гаранин выразил уверенность, что «Зенит» в ближайшем будущем восстановит стабильность и вернется к борьбе за чемпионство.
В настоящее время команда под руководством Семака после семи туров занимает пятое место в турнирной таблице. По мнению специалиста, команда объединит свои силы, вернется на верхние позиции и порадует своих болельщиков.