Granat: Dinamo natijalari tez yaxshilanadi
Rossiya milliy terma jamoasi va Moskva «Dinamo» klubi sobiq himoyachisi Vladimir Granat joriy mavsumdagi oq-ko‘k jamoaning natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi vaqtda Valeriy Karpinning shogirdlari mamlakat chempionatida yettinchi o‘yinda 8 ochko to‘plab, sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Granatning so‘zlariga ko‘ra, mavsum boshida «Dinamo» ochko to‘play olmasligi kutilgan edi, chunki jamoaga yangi futbolchilar va murabbiy kelgan.
Vaziyat tez orada barqarorlashadi, faqat vaqt kerak. Murabbiyni almashtirish eng oson yo‘l ekanligini ta’kidladi.
Valeriy Karpin iyun oyida bosh murabbiy etib tayinlangan va uch yillik shartnoma imzolagan. Rossiya Kubogi Fonbet guruh bosqichida «Dinamo» jamoasi 4 ochko bilan guruhda uchinchi o‘rinda bormoqda.
«Krylya Sovetov» va «Krasnodar» jamoalari 6 ochkoga ega, «Sochi» esa 2 ochko bilan keyingi o‘rinda turibdi. Jamoa natijalari vaqt o‘tishi bilan yaxshilanishi kutilmoqda.

Гранат: Результаты Динамо быстро улучшатся
Бывший защитник сборной России и московского «Динамо» Владимир Гранат высказался о результатах команды в бело-голубой форме в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время подопечные Валерия Карпина в чемпионате страны после семи матчей набрали 8 очков и занимают восьмое место. По словам Граната, в начале сезона не ожидалось, что «Динамо» сможет набирать очки, так как в команду пришли новые футболисты и тренер.
Ситуация скоро стабилизируется, просто нужно время. Он подчеркнул, что замена тренера — самый простой путь.
Валерий Карпин был назначен главным тренером в июне и подписал трехлетний контракт. В групповом этапе Кубка России Фонбет команда «Динамо» занимает третье место в группе с 4 очками.
Команды «Крылья Советов» и «Краснодар» имеют по 6 очков, а «Сочи» идет на следующем месте с 2 очками. Ожидается, что результаты команды со временем улучшатся.