Sochi klubi bosh murabbiyini ishdan bo‘shatdi
Futbol klubi Sochi bosh murabbiyi Robert Morenoning ishdan bo‘shatilgani haqida rasmiy ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, Robert Moreno va klub o‘rtasida mehnat shartnomasi tomonlarning o‘zaro kelishuvi bilan bekor qilingan. Shu bilan birga, Morenoning yordamchilari ham klubni tark etdi.
Yangi murabbiylar shtabini shakllantirish ishlari allaqachon boshlangan. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, janubiy jamoaning bosh murabbiyi lavozimiga Samara “Krylya Sovetov” klubining sobiq bosh murabbiyi Igor Osinkin tayinlanishi kutilmoqda.
Rossiya chempionatining joriy mavsumida Sochi jamoasi yetti turdan so‘ng faqat bitta ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalining oxirida bormoqda. So‘nggi o‘yinda jamoa Moskva “Spartak”iga safarda 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Klub rahbariyati va muxlislar yangi murabbiy bilan jamoaning natijalarini yaxshilashga umid qilmoqda.

Клуб «Сочи» уволил главного тренера
Футбольный клуб Сочи официально сообщил об увольнении главного тренера Роберта Морено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По сообщению пресс-службы клуба, трудовой договор между Робертом Морено и клубом был расторгнут по взаимному согласию сторон. При этом помощники Морено также покинули клуб.
Работы по формированию нового тренерского штаба уже начались. Ранее сообщалось, что на пост главного тренера южной команды ожидается назначение бывшего главного тренера самарских «Крыльев Советов» Игоря Осинкина.
В текущем сезоне чемпионата России команда Сочи после семи туров набрала всего одно очко и находится в конце турнирной таблицы. В последнем матче команда проиграла в гостях московскому «Спартаку» со счётом 1:2.