Sobiq Moskva «Lokomotiv» futbolchisi Yuri Syomin 2025/2026 yilgi mavsum boshidagi Kaliningradning «Baltika» jamoasi o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, «Baltika» jamoasining mavsum boshidagi muvaffaqiyati hayratlanarli. U Andrej Talalaevning katta yutug‘ini alohida ta’kidladi.
Talalaev jamoada muhim shaxs bo‘lib, uning qat’iyati va jasorati jamoaning asosiy ustunlaridan biridir. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng «Baltika» 15 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egallamoqda.
Jadval boshida borayotgan «Krasnodar»dan farq faqat bitta ochkoga teng. Keyingi o‘yinda Talalaev boshchiligidagi jamoa Premyer-liganing uy maydonida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi o‘zgarishlari va imkoniyatlarini yanada ko‘rsatish uchun muhim hisoblanadi. Shuningdek, mutaxassis «Baltika»ning hozirgi holati jamoa uchun katta umidlar va istiqbollarni ochib berayotganini ta’kidladi.

Сёмин: Успех Балтики в начале сезона впечатляет
Бывший футболист московского «Локомотива» Юрий Сёмин прокомментировал игру калининградской «Балтики» в начале сезона 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, успех «Балтики» в начале сезона удивителен. Он особо отметил большой успех Андрея Талалаева.
Талалаев является важной фигурой в команде, его решительность и смелость — одни из основных достоинств команды. После семи туров чемпионата России «Балтика» набрала 15 очков и занимает третье место в турнирной таблице.
Отставание от лидирующего «Краснодара» составляет всего одно очко. В следующем матче команда под руководством Талалаева сыграет на домашнем поле Премьер-лиги против санкт-петербургского «Зенита».
Эта игра важна для дальнейшего демонстрирования изменений и возможностей команды в сезоне. Также специалист отметил, что текущее состояние «Балтики» открывает большие надежды и перспективы для команды.