Akinfeev Cherchesovni tug‘ilgan kuni bilan tabrikladi
Rossiyalik darvozabon Igor Akinfeev, Moskva shahridagi CSKA jamoasi a’zosi, Grozniyning "Ahmat" klubi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesovni tavallud ayyomi bilan tabrikladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun, 2-sentabr kuni, mutaxassis 62 yoshga to‘ldi. Futbolchi ijtimoiy tarmoqlardagi murojaatida Stanislav Salamovichga mustahkam sog‘liq, farovonlik tilab, birga o‘tkazilgan qimmatli lahzalar uchun minnatdorlik bildirdi.
Cherchesov 6-avgustdan boshlab "Ahmat" jamoasining bosh murabbiyi lavozimida faoliyat yuritmoqda. Mutaxassis bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2028-yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng, "Ahmat" jamoasi 8 ochko bilan musobaqa jadvalida o‘nchi o‘rinda bormoqda. Jamoa o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilmoqda va kelgusi bahslarda yanada muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan.

Акинфеев поздравил Черчесова с днём рождения
Российский вратарь Игорь Акинфеев, игрок московского ЦСКА, поздравил главного тренера грозненского клуба «Ахмат» Станислава Черчесова с днем рождения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня, 2 сентября, специалисту исполнилось 62 года. В своем обращении в социальных сетях футболист пожелал Станиславу Саламовичу крепкого здоровья, благополучия и выразил благодарность за ценные моменты, проведенные вместе.
С 6 августа Черчесов занимает должность главного тренера команды «Ахмат». Трудовой контракт с специалистом действует до конца июня 2028 года.
После семи туров чемпионата России команда «Ахмат» занимает десятое место в турнирной таблице с 8 очками. Коллектив стремится улучшить свою игру и нацеливается на достижение больших успехов в предстоящих матчах.