Bulykin: Lokomotiv g‘alabani tashabbusdan boy bermoqda
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin Rossiya Premer-ligasining so‘nggi o‘yinlaridagi "Lokomotiv" jamoasining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Temiryo‘lchilar" ketma-ket uchta o‘yinda ochkolarni boy berdi. Ular "Baltika", "Rostov" va "Kryl’ya Sovetov" jamoalari bilan durang o‘ynadi.
Bulykin ta’kidlashicha, "Lokomotiv" g‘alabalarni qo‘ldan boy bermoqda, chunki ular tashabbusni raqiblarga berib qo‘yadi, o‘yinda bo‘shashadi va hisobni saqlashga harakat qiladi. Shu sababli boshqa jamoalar ketma-ket ikki o‘yinda "Lokomotiv"ni jazolamoqda.
U bunday holatlarning oldini olish zarurligini aytib, shunda hammasi yaxshi bo‘lishini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi va 15 ochko jamg‘argan.

Булыкин: Локомотив упускает победу из-за инициативы
Бывший футболист сборной России Дмитрий Булыгин высказался о результатах команды "Локомотив" в последних матчах Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "железнодорожники" потеряли очки в трех подряд играх. Они сыграли вничью с командами "Балтика", "Ростов" и "Крылья Советов".
Булыгин отметил, что "Локомотив" упускает победы, потому что они отдают инициативу соперникам, расслабляются во время игры и пытаются сохранить счет. По этой причине другие команды наказывают "Локомотив" подряд в двух матчах.
Он подчеркнул необходимость предотвращения таких ситуаций, тогда всё будет хорошо. В настоящее время команда под руководством Михаила Галактионова занимает четвертое место в турнирной таблице чемпионата России и набрала 15 очков.