Osasuna Sheraldo Beker bilan shartnoma imzoladi
Ispaniyaning "Osasuna" klubi "Real Sosyedad" va Surinam milliy terma jamoasi hujumchisi Sheraldo Beker bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ma’lumot ispaniyalik klubning rasmiy veb-saytida berilgan. Futbolchi jamoani bepul almashtirdi.
"Real Sosyedad" klubi futbolchining keyingi faoliyatiga bog‘liq holda ma’lum miqdorda kompensatsiya oladi. Bekerdan iborat shartnoma ikki yilga mo‘ljallangan bo‘lib, unga yana bir yil uzaytirish imkoniyati ham kiritilgan.
Shuningdek, kelishuvda 10 million yevro miqdorida shartnoma bekor qilinish summasi belgilangan. Sheraldo Beker asosan chap qanot hujumchisi sifatida maydonga tushadi, biroq u o‘ng qanot va markaziy hujum pozitsiyalarida ham o‘ynay oladi.
U "Real Sosyedad" safida jami 54 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urgan va 5 ta golga uzatma bergan. O‘tgan mavsumda esa 36 o‘yinda qatnashib, 3 ta gol urish va 3 ta golga uzatma berish natijasiga erishgan.

Осасуна подписала контракт с Шералдо Бекером
Испанский клуб "Осасуна" объявил о подписании контракта с нападающим "Реал Сосьедада" и сборной Суринама Шеральдо Бекером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Информация была опубликована на официальном сайте испанского клуба. Футболист перешёл в команду на бесплатной основе.
Клуб "Реал Сосьедад" получит определённую компенсацию в зависимости от дальнейшей карьеры игрока. Контракт с Бекером рассчитан на два года с возможностью продления ещё на один год.
Также в соглашении предусмотрена сумма отступных в размере 10 миллионов евро. Шеральдо Бекер в основном играет на позиции левого вингера, однако он также может выступать на правом фланге и в центре атаки.
В составе "Реал Сосьедада" он провёл всего 54 матча, забил 6 голов и отдал 5 результативных передач. В прошлом сезоне он принял участие в 36 играх, забил 3 гола и сделал 3 голевые передачи.