Dinamo joriy tarkib bilan chempionlik uchun kurashadi
Sobiq «Dinamo» futbolchisi Dmitriy Cheryshevning fikricha, joriy tarkib bilan jamoa Rossiya chempionatida g‘oliblik uchun kurashish imkoniyatiga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Dinamo» kuchli tarkibga va moliyaviy imkoniyatlarga ega ekanligini ta’kidladi. Bu klubga chempionatning yuqori o‘rinlari uchun da’vogar bo‘lish imkonini beradi.
Cheryshevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ikki yil oldingi mavsumdagi muvaffaqiyatni takrorlashga qodir, o‘sha paytda ular oxirgi turgacha birinchi o‘rinni egallash uchun kurashgan edi. U «Dinamo» nomi va moliyaviy resurslari bilan ajralib turadigan jamoa ekanini aytdi va futbolchilar tanlovi juda yaxshi ekanligini ta’kidladi.
So‘nggi haftada poytaxt jamoasi Kaspiyda Makhachkala «Dinamo» jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu o‘yin Rossiya Premyer Ligasi 7-turiga taalluqli edi.
Umuman olganda, «Dinamo» joriy mavsumda chempionlik uchun asosli da’vogar hisoblanadi va uning imkoniyatlari yuqori baholanmoqda.

Динамо борется за чемпионство с текущим составом
По мнению бывшего футболиста «Динамо» Дмитрия Черышёва, команда с текущим составом имеет возможность бороться за победу в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что у «Динамо» сильный состав и финансовые возможности. Это позволяет клубу претендовать на высокие места в чемпионате.
По словам Черышёва, команда способна повторить успех двухлетней давности, когда они боролись за первое место до последнего тура. Он отметил, что «Динамо» выделяется своим именем и финансовыми ресурсами, а подбор игроков очень хороший.
На прошлой неделе столичная команда проиграла махачкалинскому «Динамо» на Каспии со счётом 0:1. Эта игра относилась к 7-му туру Российской Премьер-Лиги.
В целом, «Динамо» является серьёзным претендентом на чемпионство в текущем сезоне, и его шансы оцениваются высоко.