Nababkin: Kislyakda zaif joylar deyarli yo‘q
Sobiq Moskva CSKA jamoasi futbolchisi Kirill Nababkin hozirgi CSKA jamoasining asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lgan Matvey Kislyak haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Kislyak juda yuqori darajada o‘ynaydi va uning zaif tomonlari deyarli yo‘q. Agar u shu darajada davom etsa, CSKA jamoasining shubhasiz yetakchisiga aylanishi aniq.
Nababkin uni katta kelajakka ega futbolchi deb hisoblaydi. Eslatib o‘tamiz, Kislyak yigirma yoshda bo‘lishiga qaramay, joriy mavsumda CSKA markaziy maydonining muhim o‘yinchisi hisoblanadi.
Jamoa bosh murabbiyi Fabio Chelestini rahbarligida hozirgi mavsumda asosiy vaqtda hali g‘alaba qozonmagan. Rossiya chempionatida CSKA jamoasi 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Umuman olganda, jamoa mavsumni muvaffaqiyatli o‘tkazmoqda va kelajakda yanada yuqori natijalarga erishishi kutilmoqda.

Набабкин: В Кисляке почти нет слабых мест
Бывший футболист московского ЦСКА Кирилл Набабкин высказался о Матвее Кисляке, который является одним из основных игроков нынешнего состава ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Кисляк играет на очень высоком уровне и у него практически нет слабых сторон. Если он продолжит в том же духе, то без сомнения станет лидером команды ЦСКА.
Набабкин считает его футболистом с большим будущим. Напомним, что несмотря на то, что Кисляку всего двадцать лет, в текущем сезоне он является важным игроком центральной зоны ЦСКА.
Под руководством главного тренера команды Фабио Челестини в этом сезоне пока не было побед в основное время. В чемпионате России ЦСКА занимает второе место с 15 очками.
В целом команда проводит сезон успешно и ожидается, что в будущем она достигнет ещё более высоких результатов.