Karpin: Kuzyev Dinamoga o‘tmaydi, variant ko‘rilmagan
Moskva “Dinamo” klubining bosh murabbiyi Valeriy Karpin yarim himoyachi Daler Kuzyevni jamoaga olish masalasini ko‘rib chiqmaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda Kuzyev Fransiyaning “Gavr” klubida 13ta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urgan. Yozda u jamoani tark etgan va hozirda erkin agent hisoblanadi.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” Kuzyevni o‘z safiga qo‘shish variantini muhokama qilmagan. Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumining yetti turidan so‘ng poytaxt klubi sakkiz ochko jamg‘argan va turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Milliy terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffusdan so‘ng “Dinamo” futbolchilari “Spartak”ga qarshi maydonga tushadi. Klubning joriy holati va kelgusidagi o‘yinlari muxlislar tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Карпин: Кузьев в Динамо не перейдет, вариант не рассматривался
Главный тренер московского клуба «Динамо» Валерий Карпин заявил, что не рассматривал вопрос о переходе полузащитника Далера Кузьева в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне Кузьев провел 13 матчей за французский клуб «Гавр» и забил один гол. Летом он покинул команду и в настоящее время является свободным агентом.
По словам Карпина, «Динамо» не обсуждало вариант присоединения Кузьева к своему составу. После семи туров текущего сезона Российской Премьер-Лиги столичный клуб набрал восемь очков и занимает девятое место в турнирной таблице.
После перерыва на матчи национальных сборных футболисты «Динамо» выйдут на поле в матче против «Спартака». Текущее состояние клуба и предстоящие игры вызывают интерес у болельщиков.