Rossiya sport vaziri Mixail Degtyaryov yaqinda yosh futbolchilar uchun kitoblar tayyorlash haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masala yuzasidan sharh bergan Valeriy Karpin, u Moskva «Dinamo» jamoasi va Rossiya terma jamoasining bosh murabbiyi hisoblanadi. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, u tanlovga Daniyel Defo tomonidan yozilgan mashhur «Robinson Kruso» romanini kiritgan bo‘lardi.
U bu g‘oyani juda yaxshi deb baholadi va yosh futbolchilarning bunday kitoblarni o‘qishi ularga zarar qilmasligini ta’kidladi. Shu bilan birga, Karpin, o‘quvchilar kitoblarni haqiqatan ham o‘qiganligini qanday tekshirish masalasi muhim ekanligini bildirgan.
Shuningdek, 4 sentabr, payshanba kuni Rossiya terma jamoasi uy maydonida BetBoom do‘stona o‘yinida Iordaniya jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:00 da «Lukoyl Arena» stadionida boshlanadi.
Bu o‘yin terma jamoa uchun muhim tajriba sifatida baholanmoqda. Futbol ixlosmandlari uchun ushbu voqea katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Карпин рекомендовал футболистам Робинзона Крузо
Министр спорта России Михаил Дегтярёв недавно сообщил о подготовке книг для молодых футболистов. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Комментарий по этому вопросу дал Валерий Карпин, который является главным тренером московского «Динамо» и сборной России. По словам Карпина, он включил бы в конкурс известный роман Даниэля Дефо «Робинзон Крузо».
Он оценил эту идею очень положительно и подчеркнул, что чтение таких книг молодыми футболистами не повредит им. Вместе с тем Карпин отметил, что важным является вопрос, как проверить, действительно ли читатели прочитали книги.
Кроме того, в четверг, 4 сентября, сборная России проведёт домашний товарищеский матч против команды Иордании в рамках BetBoom. Встреча начнётся в 20:00 по московскому времени на стадионе «Лукойл Арена».
Эта игра рассматривается как важный опыт для сборной. Для футбольных болельщиков это событие вызывает большой интерес.