CSKA va Akron Agapov transferida kelishdi
Moskva CSKA va Toliyatning Akron klubi himoyachi Ilya Agapovning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Chempionat» nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, kelishuv yaqin kunlarda rasmiylashtiriladi. Bu transfer ijaraga berish yoki doimiy shartnoma asosida amalga oshirilishi haqida hozircha ma’lumot berilmagan.
Ilya Agapov 24 yoshda bo‘lib, u Kazan futbol maktabining yetishtirgan o‘yinchisidir. 2023 yilda u Moskvadagi CSKA klubiga o‘tgan, biroq shu vaqt ichida jamoa safida 30 dan ortiq o‘yin o‘tkazgan.
Joriy mavsumda murabbiy Fabio Chelestini Agapovga ishonmayapti va u maydonga hech marta tushmagan. O‘tgan mavsumda Ilya Agapovni RPLning ikkinchi yarmida joylashgan «Pari NN» klubi ijaraga olgan.
Hozirda uning kelajagi haqida aniq qaror qabul qilinmoqda. Agapovning faoliyati va transferi futbol ixlosmandlari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

ЦСКА и Акрон договорились о трансфере Агапова
Московский ЦСКА и тольяттинский клуб Акрон достигли соглашения о трансфере защитника Ильи Агапова. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По данным издания «Чемпионат», соглашение будет оформлено в ближайшие дни. Пока не сообщается, будет ли этот трансфер оформлен на правах аренды или по постоянному контракту.
Илье Агапову 24 года, он воспитанник казанской футбольной школы. В 2023 году он перешёл в московский ЦСКА, однако за это время провёл в составе команды более 30 матчей.
В текущем сезоне тренер Фабио Челестини не доверяет Агапову, и он ни разу не выходил на поле. В прошлом сезоне клуб «Пари НН», занимающий вторую половину турнирной таблицы РПЛ, арендовал Илью Агапова во второй части сезона.
В настоящее время принимается окончательное решение о его будущем. Деятельность и трансфер Агапова с интересом отслеживают футбольные болельщики.