Chervichenko: Spartakda o‘ynashni istamagan futbolchilar bor
Uning fikricha, “Spartak” tarkibida o‘yin ko‘rsatishga xohish yoki imkoniyati yetarli bo‘lmagan futbolchilar bor. Shunga qaramay, ular natijaga zarar yetkazilishiga qaramay maydonga tushirilmoqda.
Bu esa maydonga chiqib, yaxshi o‘yin ko‘rsatishi mumkin bo‘lgan futbolchilarning imkoniyatini cheklamoqda. Chervichenko bu gaplarni Vprognoze.ru saytiga bergan intervyusida aytdi.
Rossiya Premer-ligasining yetti turidan so‘ng “Spartak” 11 ochko to‘plagan va jamoa turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi o‘yinda “qizil-oq”lar Moskva “Dinamo”si bilan to‘qnashadi.
Poytaxt derbisi 13 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi muhim bahsi hisoblanadi.

Червиченко: В Спартаке есть футболисты, которые не хотят играть
Бывший президент московского «Спартака» Андрей Червиченко прокомментировал неудачное начало сезона команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в составе «Спартака» есть футболисты, которые не имеют желания или возможности показывать игру. Тем не менее, их выпускают на поле, несмотря на то, что это вредит результату.
Это ограничивает возможности тех игроков, которые могли бы выйти на поле и показать хорошую игру. Червиченко рассказал об этом в интервью сайту Vprognoze.ru.
После семи туров Российской Премьер-лиги «Спартак» набрал 11 очков и занимает шестое место в турнирной таблице. В следующем матче «красно-белые» встретятся с московским «Динамо».