Xorvatiyalik hujumchi P’yatsa Tventega qo‘shildi
Xorvatiya terma jamoasining 30 yoshli hujumchisi Marko P’yatsa Niderlandiyaning "Tvente" klubiga erkin agent sifatida qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. P’yatsa ilgari Zaqrebning "Dinamo" klubida o‘ynagan va "Tvente" bilan ikki yillik shartnoma imzoladi.
Futbolchi klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida, hozirgi bosqichda karerasida to‘g‘ri tanlov qilish uning uchun muhimligini ta’kidladi. U Yevropada yaxshi liga va yuqori darajada o‘ynashni davom ettirishni istaganini bildirdi.
Marko P’yatsa avval "Yuventus" va "Fiorentina" kabi jamoalarda ham faoliyat yuritgan. Shuningdek, u terma jamoasi safida jahon chempionatining ikkinchi o‘rinni egallagan futbolchilardan biridir.

Хорватский нападающий Пьяца присоединился к Твенте
30-летний нападающий сборной Хорватии Марко Пьяца присоединился к голландскому клубу "Твенте" в статусе свободного агента. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный сайт клуба. Ранее Пьяца играл за загребское "Динамо" и подписал двухлетний контракт с "Твенте".
В интервью пресс-службе клуба футболист подчеркнул, что на данном этапе карьеры для него важно сделать правильный выбор. Он выразил желание продолжать играть в хорошей лиге и на высоком уровне в Европе.
Ранее Марко Пьяца выступал за такие команды, как "Ювентус" и "Фиорентина". Также он является одним из футболистов, занявших второе место на чемпионате мира в составе сборной.