Pavlyuchenko Xiddink davridagi mashg‘ulotlarni esladi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Roman Pavlyuchenko jamoani boshqargan gollandiyalik mutaxassis Gus Xiddink davriga oid xotiralarini bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
2008 yilgi Yevropa chempionatida rossiyalik futbolchilar yarim finalgacha yetib bordilar. Pavlyuchenko fikricha, Xiddink jismonan jamoani juda yaxshi tayyorlagan.
U dastlabki haftalarda mashg‘ulotlardan keyin hatto ovqatga ham ishtahasi bo‘lmasligini eslab o‘tgan. Biroz vaqt o‘tib, bu holat yengillashgan.
Bu haqda u Fyodor Smolovning podkastida gapirdi. Turnir guruh bosqichida Rossiya terma jamoasi Ispaniya, Gretsiya va Shvetsiyaga qarshi o‘ynadi.
Guruhda Ispaniyaga 1:4 hisobida mag‘lub bo‘lishiga qaramay, Gretsiya va Shvetsiyani mag‘lub etdi. Chorak finalda gollandiyaliklarni qo‘shimcha vaqtda 3:1 hisobida yengdi.
Biroq yarim finalda yana Ispaniyaga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu natijalar jamoaning kuchli o‘yinini va Xiddink rahbarligidagi muvaffaqiyatlarini ko‘rsatadi.

Павлюченко вспомнил тренировки при Хиддинке
Бывший нападающий сборной России Роман Павлюченко поделился воспоминаниями о периоде, когда командой руководил голландский специалист Гус Хиддинк. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На чемпионате Европы 2008 года российские футболисты дошли до полуфинала. По мнению Павлюченко, Хиддинк очень хорошо подготовил команду физически.
Он вспомнил, что в первые недели после тренировок у него даже не было аппетита. Спустя некоторое время это состояние улучшилось.
Об этом он рассказал в подкасте Фёдора Смолова. На групповом этапе турнира сборная России играла против Испании, Греции и Швеции.
В группе, несмотря на поражение от Испании со счётом 1:4, команда обыграла Грецию и Швецию. В четвертьфинале в дополнительное время была одержана победа над голландцами со счётом 3:1.
Однако в полуфинале снова проиграли Испании со счётом 0:3. Эти результаты демонстрируют сильную игру команды и успехи под руководством Хиддинка.