Silyanov: G‘alabani oxirda boy berdik, qiyin holat
Rossiya chempionatining yettinchi turida “Lokomotiv” jamoasi “Krylya Sovetov”ga qarshi o‘yinda g‘alabani so‘nggi daqiqalarda boy berdi va hisob 2:2 ga tenglashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasi himoyachisi Aleksandr Silyanov ochkolarni yo‘qotish haqida fikr bildirdi. U o‘yinning birinchi bo‘limida yaxshi o‘ynab, 2:0 hisobida oldinda bo‘lishlariga qaramay, ikkinchi bo‘limda butunlay boshqacha futbol namoyish etilganini tushunolmasligini aytdi.
Silyanovning so‘zlariga ko‘ra, bu holat juda qiyin. O‘yin tanaffusida futbolchilar ochkolarni yo‘qotmaslik zarurligini muhokama qilishgan, ammo baribir g‘alabani saqlab qolishning imkoni bo‘lmagan.
Hozirda “Lokomotiv” Rossiya Premyer Ligasi jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi va 15 ochko jamg‘argan. Bu natija jamoaning mavsumdagi o‘yinlarida barqarorlikni saqlashga intilayotganini ko‘rsatadi.

Сильянов: Победу упустили в конце, сложная ситуация
В седьмом туре чемпионата России команда «Локомотив» упустила победу в матче против «Крылья Советов» в последние минуты, и счёт сравнялся 2:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник московской команды Александр Сильянов высказался о потере очков. Он отметил, что не может понять, как после хорошей игры в первом тайме и преимущества 2:0, во втором тайме была показана совершенно другая игра.
По словам Сильянова, ситуация очень сложная. Во время перерыва футболисты обсуждали необходимость не терять очки, но всё же сохранить победу не удалось.
В настоящее время «Локомотив» занимает четвёртое место в таблице Российской Премьер-Лиги, набрав 15 очков. Этот результат показывает стремление команды сохранять стабильность в играх сезона.