Eliano Reinders Indoneziya futbolini tanladi
Tijdjani Reinders yangi klubi «Manchester Siti»da ajoyib o‘yin ko‘rsatib, Yevropada tobora ortib borayotgan obro‘ga ega bo‘lmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning akasi Eliano esa butunlay boshqa yo‘lni tanladi. U Niderlandiyaning «Zvolley» klubini tark etib, tarixiy vatani bo‘lgan Indoneziyaga yo‘l oldi.
Indoneziya ilgari Niderlandiyaning Bataviya nomi bilan atalgan mustamlakasi bo‘lganligi sababli, Niderlandiyada ko‘plab osiyolik kelib chiqishi mavjud. Eliano Indoneziya terma jamoasi sharafini himoya qilishni va uni jahon chempionati final bosqichiga olib chiqishni maqsad qilgan.
Indoneziya terma jamoasi 1938 yilda, hali mustamlaka bo‘lgan paytda, qiziqarli ishtirok etgan, ammo keyingi musobaqalarda qatnasha olmagan. Shu sababli Eliano Indoneziya klubi «Persib Bandung» safida o‘ynashni afzal ko‘rdi.

Eliano Reinders выбрал индонезийский футбол
Тиджани Рейндерс демонстрирует великолепную игру в своем новом клубе «Манчестер Сити» и приобретает всё большую репутацию в Европе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его брат Элиано выбрал совершенно другой путь. Он покинул нидерландский клуб «Зволле» и отправился в историческую родину — Индонезию.
Поскольку Индонезия ранее была колонией Нидерландов и называлась Батавия, в Нидерландах проживает много людей азиатского происхождения. Элиано поставил перед собой цель защищать честь сборной Индонезии и вывести её на финальный этап чемпионата мира.
Сборная Индонезии принимала участие в 1938 году, когда страна ещё была колонией, но затем не могла участвовать в последующих турнирах. По этой причине Элиано предпочёл играть за индонезийский клуб «Персиб Бандунг».