Ayaks Dolberg uchun Anderlext bilan kelishdi
Daniyalik hujumchi Kasper Dolbergning Niderlandiyaning "Ayaks" klubiga qaytishi yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vi.nl portali xabariga ko‘ra, Amsterdam klubi vakillari Belgiya jamoasi "Anderlext" bilan deyarli kelishuvga erishgan. Biroq, ushbu kelishuvni transfer oynasi yopilishidan oldin rasmiylashtirish zarur.
Transfer summasi 10 million yevroni tashkil etadi. 27 yoshli Dolberg ilgari Shotlandiyaning "Seltik" klubiga o‘tishga yaqin bo‘lgan, ammo "Ayaks"dan kelgan taklifni qabul qilib, "Seltik"ni rad etgan.
Kasper Dolberg 2016 yildan 2019 yilgacha "Ayaks" safida o‘ynagan va 119 uchrashuvda maydonga tushib, 45 ta gol urgan hamda 16 ta golga uzatma bergan. Joriy mavsumda esa u 9 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol bilan samarali o‘yin ko‘rsatmoqda.
Ushbu transfer "Ayaks" uchun jamoani kuchaytirish maqsadida amalga oshirilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv yakuniga yetishi bilan rasmiy e’lon qilinadi.

Аякс договорился с Андерлехтом по Дольбергу
Возвращение датского нападающего Каспера Дольберга в нидерландский клуб «Аякс» становится всё более вероятным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации портала Vi.nl, представители амстердамского клуба практически достигли соглашения с бельгийским клубом «Андерлехт». Однако это соглашение необходимо оформить официально до закрытия трансферного окна.
Сумма трансфера составит 10 миллионов евро. 27-летний Дольберг ранее был близок к переходу в шотландский клуб «Селтик», но принял предложение от «Аякса» и отказался от «Селтика».
Каспер Дольберг выступал за «Аякс» с 2016 по 2019 год, сыграв 119 матчей, забив 45 голов и отдав 16 результативных передач. В текущем сезоне он провёл 9 игр и забил 5 голов, демонстрируя эффективную игру.
Этот трансфер осуществляется с целью усиления состава «Аякса». Официальное объявление будет сделано после завершения соглашения между клубом и футболистом.