Skaloni Ispaniya bilan o‘yinni 2026 oldi qiyin deb bildirdi
Mart oyida Argentina va Ispaniya milliy jamoalari o‘zaro o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yin 2022-yilgi jahon chempionati g‘olibi bo‘lgan Argentina va 2024-yilgi Yevropa chempionati chempioni hisoblangan Ispaniya jamoalari o‘rtasida bo‘ladi. Ushbu uchrashuv asosiy musobaqalar g‘oliblari o‘rtasidagi bellashuv sifatida tashkil etiladi.
Shu bilan birga, Argentina terma jamoasi bosh murabbiyi Lionel Skaloni bu o‘yindan norozi ekanligini bildirgan. U o‘z jamoasining 2026-yil yozda bo‘ladigan jahon chempionatidan oldin bunday o‘yin o‘tkazmasligi ma’qul deb hisoblaydi.
Skaloni fikricha, o‘yinni jahon chempionatiga yaqin vaqtga qo‘yish shart emas edi. U jarohat olish xavfi sababli bunday qarorni qo‘llab-quvvatlamaydi.
Eslatib o‘tamiz, Argentina terma jamoasi jahon chempionatida uch marta g‘olib bo‘lgan. Bu jamoa futbol tarixida muhim o‘rin tutadi va o‘zining kuchli natijalari bilan tanilgan.

Скалони назвал матч с Испанией в 2026 году сложным
В марте национальные сборные Аргентины и Испании сыграют между собой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эта игра состоится между сборной Аргентины, победителем чемпионата мира 2022 года, и сборной Испании, чемпионом Европы 2024 года. Встреча организована как противостояние победителей основных турниров.
В то же время главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони выразил недовольство этим матчем. Он считает, что его команда не должна проводить такую игру перед чемпионатом мира, который пройдет летом 2026 года.
По мнению Скалони, не было необходимости назначать игру на период, близкий к чемпионату мира. Он не поддерживает такое решение из-за риска получения травм.
Напомним, что сборная Аргентины трижды становилась чемпионом мира. Эта команда занимает важное место в истории футбола и известна своими сильными результатами.