Pigas Shpilevskiyning mashg‘ulotlarini yuqori baholadi
Nizhegorod klubining himoyachisi, Belarus terma jamoasi a’zosi Vadim Pigas Aleksey Shpilevskiy boshchiligidagi mashg‘ulotlar haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Yevropa futbol modeli asosida ishlashni yuqori baholaydi. Pigasning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy yuqori press va pastdan o‘ynash usullarini qo‘llaydi, hujum va himoyada ongli harakatlar amalga oshiriladi.
Mashg‘ulotlar doimiy ravishda turlicha bo‘lib, barcha futbol komponentlari ustida ishlanadi. O‘tgan mavsumda Pari NN jamoasi o‘ninchi o‘rinda joylashib, pley-off o‘yinlarida Sochi jamoasiga yutqazgan, biroq Ximki jamoasining tugatilishi sabab RPLda qolgan edi.
Shpilevskiy avval Kiprdagi Aris klubida ishlagan va jamoaga iyun oyida bosh murabbiy sifatida kelgan. Hozirgi vaqtda jamoa 7 o‘yinda 3 ochko to‘plab, 15-o‘rinda bormoqda.

Пигас Шпилевский высоко оценил занятия
Защитник нижегородского клуба, игрок сборной Беларуси Вадим Пигас поделился своим мнением о тренировках под руководством Алексея Шпилевского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценивает работу по европейской модели футбола. По словам Пигаса, тренер применяет высокий прессинг и игру внизу, а в атаке и защите выполняются осознанные действия.
Тренировки постоянно разнообразны, прорабатываются все футбольные компоненты. В прошлом сезоне команда Пари НН заняла десятое место и проиграла в плей-офф команде Сочи, однако из-за снятия Химок осталась в РПЛ.
Шпилевский ранее работал в кипрском клубе Арис и пришёл в команду в июне в качестве главного тренера. В настоящее время команда набрала 3 очка в 7 матчах и занимает 15-е место.