Gazzaev: Dinamo natijalari muammoga aylandi
Moskva CSKA jamoasining sobiq bosh murabbiyi Valeriy Gazzayev poytaxtning «Dinamo» jamoasining joriy mavsumdagi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit», «Spartak» va «Dinamo» jamoalarida umumiy muammo mavjud emas. «Dinamo»dan kutgan umidlar esa jamoaning muammolariga aylangan.
Chempionlik uchun kurashayotgan jamoa uchun tarkibning barqarorligi muhim hisoblanadi, dedi mutaxassis. Rossiya Premer-ligasining yetti turidan so‘ng Valeriy Karpinning shogirdlari sakkiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida faqat to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
«Oq-ko‘k» jamoa yetakchi «Krasnodar»dan sakkiz ochko orqada qolgan. Navbatdagi turda «Dinamo» o‘z maydonida poytaxtning «Spartak» jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Jamoa muxlislari va mutaxassislar ushbu bahsni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Газзаев: Результаты Динамо стали проблемой
Бывший главный тренер московского ЦСКА Валерий Газзаев высказался о результатах столичного «Динамо» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в командах «Зенит», «Спартак» и «Динамо» общей проблемы нет. Однако ожидания от «Динамо» превратились в проблемы команды.
Для команды, борющейся за чемпионство, важна стабильность состава, отметил специалист. После семи туров Российской Премьер-лиги подопечные Валерия Карпина набрали восемь очков и занимают лишь девятое место в турнирной таблице.
Команда «бело-голубых» отстает от лидера «Краснодара» на восемь очков. В следующем туре «Динамо» примет на своем поле столичный «Спартак».
Ожидается, что эта игра повлияет на дальнейшие результаты команды в сезоне. Болельщики и специалисты с большим интересом ждут этого матча.