Barannik: Zenit tarkibini qisqartirish kerak
Sobiq «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Dmitriy Barannik Sankt-Peterburg jamoasidagi muammolar haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, tarkibda futbolchilar sonining ko‘p bo‘lishi har doim ham yaxshi emas, chunki har bir o‘yinchi maydonga tushishni xohlaydi. Barannikning ta’kidlashicha, ayniqsa, yulduz futbolchilar jamlangan paytda tarkibni qisqartirish «Zenit»ga yordam berishi mumkin.
U shuningdek, Rossiya jamoalari hozircha Yevrokuboklarda ishtirok etmayotgani sababli, ikki tarkibga ega bo‘lish katta sarf-xarajat va ortiqcha yuk ekanini aytdi. Hozirda «Zenit» Rossiya Premer-Ligasining 7-turidan so‘ng musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi va 12 ochko jamg‘argan.
Mutaxassisning fikricha, jamoa tarkibini optimallashtirish va o‘yinchilar o‘rtasida raqobatni kuchaytirish natijalarni yaxshilashga xizmat qiladi. Bu esa jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.

Barannik: Нужно сократить состав Зенита
Бывший главный тренер «Зенита» Дмитрий Баранник высказал своё мнение о проблемах в петербургской команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, большое количество игроков в составе не всегда хорошо, так как каждый футболист хочет выходить на поле. По словам Баранника, особенно при наличии звёздных футболистов сокращение состава может помочь «Зениту».
Он также отметил, что поскольку российские команды пока не участвуют в еврокубках, наличие двух составов — это большие расходы и лишняя нагрузка. В настоящее время «Зенит» после 7-го тура Российской Премьер-Лиги занимает пятое место в турнирной таблице, набрав 12 очков.
По мнению специалиста, оптимизация состава команды и усиление конкуренции между игроками способствуют улучшению результатов. Это является важным фактором для будущих успехов команды.
Таким образом, руководство «Зенита» и тренерский штаб должны проанализировать состав и принять эффективные решения.