Genich: Zenit jamoa emas, faqat ism-shariflar to‘plami
Mashhur sharhlovchi Konstantin Genich «Zenit» jamoasining mavsum boshidagi o‘yinini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi paytda u «ko‘k-oq-ko‘k» jamoasida birgalikdagi o‘yin ko‘rinmayotganini ta’kidladi. Genichning fikricha, hozircha «Zenit» faqat shaxsiy nomlardan iborat bo‘lib, jamoa sifatida shakllanmagan.
U «Zenit» futbolchilari birgalikda o‘ynashga erishadimi, degan savolni qo‘ydi. Rossiya chempionatining yetti turida «Zenit» 12 ochko to‘pladi va jamoa Premyer-liga jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda «Zenit» «Baltika» jamoasining maydonida o‘yin o‘tkazadi. Shu sababli, jamoaning kelgusidagi o‘yinlari katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Genich: Зенит — это не команда, а просто набор имён и фамилий
Известный комментатор Константин Генич раскритиковал игру команды «Зенит» в начале сезона. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В настоящее время он отметил, что в команде «сине-бело-голубых» не наблюдается совместной игры. По мнению Генича, пока «Зенит» представляет собой лишь набор личных имён и фамилий, не сформировавшись как команда.
Он задал вопрос, смогут ли футболисты «Зенита» играть вместе. За семь туров чемпионата России «Зенит» набрал 12 очков и занимает пятое место в таблице Премьер-лиги.
В следующем туре «Зенит» сыграет на поле команды «Балтика». Поэтому предстоящие игры команды находятся под пристальным вниманием.