Chernov «Spartak»dan ketganini afsuslamaydi
«Krylya Sovetov» jamoasining markaziy himoyachisi Nikita Chernov «Spartak»dan ketganidan afsuslanmasligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozgi transfer oynasida Samarqand jamoasi 29 yoshli futbolchini mavsum oxirigacha ijaraga oldi. Chernovning so‘zlariga ko‘ra, u «Spartak»ga nisbatan hech qanday norozilik yoki g‘azabda emas.
Hozirda u «Krylya Sovetov»ga foyda keltirmoqda va buni juda qadrlaydi. Shu sababli, o‘z qarorini hech qachon afsuslanmagan.
Joriy mavsumda Chernov «Krylya Sovetov» tarkibida uchta o‘yinda maydonga tushdi va bitta sariq kartochka oldi. Rossiyalik futbolchining «Spartak» bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Bu holat uning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin, biroq hozirgi paytda u yangi jamoasida o‘zini yaxshi his qilmoqda va o‘z ishini davom ettirmoqda.

Чернов не жалеет о уходе из «Спартака»
Центральный защитник команды «Крылья Советов» Никита Чернов заявил, что не жалеет о своем уходе из «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В летнее трансферное окно команда из Самарканда арендовала 29-летнего футболиста до конца сезона. По словам Чернова, он не испытывает никакого недовольства или злости по отношению к «Спартаку».
Сейчас он приносит пользу «Крыльям Советов» и очень это ценит. Поэтому он никогда не сожалел о своем решении.
В текущем сезоне Чернов провел три матча в составе «Крыльев Советов» и получил одну желтую карточку. Действующий контракт российского футболиста с «Спартаком» рассчитан до середины 2026 года.
Это может повлиять на его дальнейшую карьеру, однако на данный момент он чувствует себя хорошо в новой команде и продолжает свою работу.